Čemu se divit dříve?

18. května 2015 v 16:37
Japonsko Vás nepřestane nikdy překvapovat a i když jsem tu už měsíc a myslím, že ty největší kulturtní rozdíly jsem zaznamenala, tak stále je hodně věcí, co mě tu zaskočí. Zajímalo by mě, kolik času člověk potřebuje, aby se tu adaptoval a jen tak nic ho nevykolejilo. Níže Vám přináším pár zajímavostí.

Vztahy mezi japonci
Japonští muži jsou velmi chladní a tak nějakého "sbalit" není úplně jednoduché. Randění má zde pár pravidel, kterým by se u nás asi moc nedařilo. Japonci berou vztahy velmi vážně a tak k tomu přistupují i zodpovědně. Pokud chcete dát najevo, že jste volná nebo že chcete jen sex na jednu noc, tak se oblékejte stylově nebo trochu sexy, musíte zkrátka vybočovat z davu. Možná už chápu, proč se tu tak podezíravě koukali na mé šaty s výstřihem :D Jaká pravidla se zde dodržují?
  • Než se muž pokusí o polibek či nějaký dotek musí ženě vyjádřit své pocity (např. Mám tě rád, jsi krásná...)
  • Žena musí počkat, až muž udělá první krok a zároveň mu musí dát impulz, že o něj má zájem
  • Nikam nespěchají, první pusu si dávají až po několika schůzkách
  • Spojení "Miluji Tě" tu nemá takovou váhu jako u nás a musíte přijít na něco originálnějšího a dojemnějšího (např. Chci s tebou strávit zbytek svého života)
  • Rozdělení nákladů na rande je zde naprosto přijatelné
  • Pokud japonská dívka chce spát u chlapce, zatímco jsou stále přátelé, bude si o ní myslet, že je "děvka"
Japonští muži jsou velmi temperamentní a jsou známí tím, že rádi ovládají své ženy. Oproti tomu ženy v japonsku jsou známé tím, že často lžou o svých pocitech a něco si nalhávají a zůstávají často v manželství i přesto, že nejsou šťastné. Zdejší lidé se snaží vyhýbat konfliktům a i to je důvodem, proč se tu tolik daří firmám, kde si můžete objednat "rozeštvávače vztahů". Ptáte se jak to funguje? Partner si objedná "rozeštvávače", aby svedl jeho partnerku a on tak měl důvod se s ní rozejít. Funguje to samozřejmě i opačně, ale to není tak běžné jako zmiňovaný příklad. Co si o těchto pravidlech myslíte vy?

Když jsem se dala do řeči s jedním místním mužem o Japonsku, tak se smál mým prvním dojmům a říkal mi, že všechno v Japonsku je velké a přehnané. No tímhle tvrzením bych si nebyla úplně jistá, že opravdu všechno...


Hotel nebo psí kotec?
Není problém, který by Japonsko nevyřešilo a stejně tak je to i s místem. Žije Vaše čtyřčlenná rodina v bytě 3+1 a stěžujete si na nedostatek místa? Bydlení v České republice je luxusně prostorné. Japonské byty jsou kvůli nedostatku místa velmi malé a stísněné. V návaznosti na tento problém byl v roce 1979 založen v Japonsku první "capsule hotel". Tyto hotely najdete po celém Japonsku a nachází se většinou v centru města (především v Tokyu). Pokud třeba místní pracují dlouho do noci a nechce se jim jezdit domů, tak se vyspí v tomto skromném "psím kotci" a ráno zase chvátají do práce. Není Vám úplně jasné, jak to funguje? Po příchodu do tohoto hotelu dostanete klíček od své skříňky, kde si odložíte všechny věci, dostanete pyžamo a jdete do umývárny, zde se umyjete a šup do svého kotce. Většinou bývají odděleny patra pro ženy, které mají speciální bezpečnostní systém, aby tam nějaký pán v noci náhodou nezabloudil. Noc v tomto zařízení Vás vyjde zhruba na 600 Kč.


Chcete si usnadnit život?
Japonci jsou známí svou vynalézavostí a snahou usnadnit si život a proto Vám přináším výběr toho nejzajímavějšího z těchto vynálezů.
  • Každý, kdo má dlouhé vlasy tuto situaci určitě zná. Jíte a vlasy Vám padají do talíře. Proto v Japonsku vymysleli tuto skvělou věc. Tento obrázek jsem našla už před delší dobou na internetu a nebrala jsem ho moc vážně. Ale když jsem byla v místním obchodě, tak tam tato věc skutečně byla!
  • Po tomto polštáři zatouží určitě každý osamělý mládenec. Když jsou večery dlouhé a žádná dívka na obzoru, tak toto je jasná volba.

Japonské toalety jako kulturní zážitek
Japonci si hodně potrpí na kvalitním jídle, ale řekla bych, že další důležitou věcí, na kterou nedají dopustit jsou toalety. Pokud si při pojmu veřejné WC vybavíte naše české toalety na nádraží, kde to zrovna nevoní a všude je špína, tak Vás jistě překvapí, že vykonávání potřeby v Japonsku je příjemný zážitek. Toalety mají samosklopná a vyhřívaná prkýnka (můžete si nastavit teplotu dle libosti). Většina záchodů také hraje a můžete si zvolit i jaký druh hudby máte rádi. Snad každý záchod v Japonsku má automatické mytí zadku (nastavíte si teplotu vody, intenzitu a směr), některé mají dokonce i osušení. Tím největším problémem při používání místních toalet je to, že většina čudlíků disponuje pouze japonskými znaky a tak Vám občas nezbývá nic jiného než zkoušet mačkat a čekat, co se stane. Používání místních toalet je zkrátka zážitek, na který budu dlouho po příjezdu domů vzpomínat a myslím, že si ráda na japonské záchody vzpomenu, až navštívím toalety třeba na českobudějovickém nádraží.


Automaty na každém kroku
Japonsko je země, která miluje automaty a dá se tu v nich pořídit opravdu téměř vše. I proto je v Japonsku automatů více než třeba obyvatel na Novém Zélandu. Automaty zde potkáte opravdu na každém kroku a každý si tu přijde na své. Pořídit v automatech si můžete třeba auto, čerstvé banány, smažené jídlo, pornografické časopisy, použité kalhotky, zmrzlinu, květiny či čerstvé vejce. Co by se Vám líbilo mít v Česku? 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 akvarijni-ryba akvarijni-ryba | Web | 19. května 2015 v 10:25 | Reagovat

Jen díky tomu co tu píšeš mě japonsko zlákalo, budu šetřit a jednou v budoucnu tam určitě zavítám:)

2 peti peti | 29. května 2015 v 11:02 | Reagovat

mužu se zeptat, jak jsi vysoká? :)

3 vstrictokyu vstrictokyu | 6. července 2015 v 17:54 | Reagovat

168 cm :) [2]:

4 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 1. dubna 2016 v 16:45 | Reagovat

Tak o rozeštvávačích slyším poprvé, dost dobrý XD
Jinak dost dobrý blog, jen škoda, že už tu není žádný další článek :S

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama