Letem světem-Tokyem

8. května 2015 v 7:36
Ještě před tím, než Vás zavedu opět na pár zajímavých míst v Tokyu, tak mám pro Vás několik postřehů z Japonska. Zajímavé je, že tu nenarazíte na žádný odpadkový koš a ještě zajímavější je, že tu nenajdete žádné odpadky na zemi. Japonci jsou zvyklí si odpadky nechávat u sebe a vyhodit je až doma. Tohle mě tu dost rozčiluje, protože po celém dni mám kabelku plnou odpadků. Další věc, co mě tu překvapila bylo, že se tu jezdí vlevo a hlavně se tu časopisy a noviny otevírají opačným směrem než u nás, což je trochu zvláštní :) Prohlížíte si časopisy odzadu :)

A teď už vzhůru za kulturou. Chtěla jsem vidět nějaký hezký výhled na Tokyo z výšky, tak jsme vyrazily na budovu parlamentu, kde je vstup zadarmo. Chvíli nám trvalo, než jsme našly správný vchod, ale nakonec se nám to podařilo. Hledání těch správných vchodů a směrů je tu celkem problém, protože nikde neproudí davy turistů a vy tak nemáte za kým chodit. Navíc mapu stále nepoužíváme, takže chodíme za nosem :) Výhled z této budovy byl překrásný. Opět se nám podařilo zcela neúmyslně zachytit západ slunce nad Tokyem, takže o to větší zážitek to byl.


O víkendu jsme navštívily rybí trh Tsukiji. Jedná se o jeden z největších rybích trhů na světě. Každý den zde pracuje kolem 60ti tisíc lidí a prodá se tu denně přes dva tisíce tun ryb. Pro turisty je trh otevřen až od 9ti hodin ráno a nemají je tu moc v lásce. Všude jezdí vysokozdvižné vozíky, běhají obchodníci a na nikoho se tu nehledí, musíte se stále rozhlížet a být ve střehu. Rybí trh nepatří mezi zrovna malebná tržiště, kde je zboží krásné zabalené a vystavené, je to ohromný hangár, kde je všude na zemi voda, plastové krabice, ryby se porcují přímo před Vámi a je tu neskutečný ruch. Venku je několik stánků, kde můžete posnídat čerstvé sushi.
Po rybím trhu nás čekala návštěva Císařského paláce, která pro mě byla zklamáním. Doufala jsem, že palác alespoň uvidíme, ale je obehnán kolem dokola stromy a vidět ho je celkem nemožné. Císařský palác je pro veřejnost nepřístupný a jeho zahrady se otevírají jen dvakrát ročně. Palác se nachází uprostřed Tokya a má neuvěřitelně rozlehlé zahrady, což je zvláštní, protože se zde nacházejí jedny z nejdražších pozemků a budov v Tokyu. Níže můžete vidět alespoň fotky z prostředí před Císařským palácem.Od pondělí do středy byly v Japonsku státní svátky, takže nás čekalo volno, i když tu máme volno celkem i přes týden, takže pro nás žádná velká změna :) Pondělí jsem celé prospala, protože na mě padla zase horečka, takže jsem byla celý den pod peřinou. Na úterý jsme si naplánovaly návštěvu nejstarší zoo v Japonsku. Těšila jsem se hlavně na pandy, které jsem ještě nikdy neviděla. Vzhledem k tomu, že byly svátky, tak zoo byla přelidněná a na všechno se stály dlouhé fronty. Upřímně si myslím, že pražská zoo je mnohem lépe udělaná. Tady nemají zvířata téměř žádné výběhy, vše je udělané až moc uměle a hlavně člověk na zvířata pomalu ani nevidí. Nevím, zda je to tím, že už jsem tím Japonskem tak zhýčkaná a čekala jsem opět nějakou pecku, ale nadšená jsem ze zoo tentokrát moc nebyla.Ve středu nás čekal výlet do Kamakury, což je město vzdálené zhruba 60km od Tokya. Toto město je zajímavé především velkou sochou Buddhy a mnoha chrámy. Je zde celkem 19 šintoistických svatyní a 65 buddhistických chrámů. Všechny jsme samozřejmě navštívit nestihly, ale i tak jsme zde strávily celý den. Byl to hezký zážitek, protože po 3 týdnech jsem byla mimo Tokyo, všude příroda, téměř žádné lidi oproti Tokyu a hlavně neuvěřitelné ticho a klid. Po výletě nás čekal zasloužený oběd, kde jsem pila poprvé v životě saké. S plným břichem jsme se odkutálely zpátky vlakem do Tokya :)Ještě než odjedu, tak bych tu chtěla navštívit zápasy Suma, Sky tree, vidět šinkanzen, zahrát si golf a nakouknout do gymnastické tělocvičny :) Doufám, že mi to všechno vyjde a já budu moci v klidu odletět domů :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aneta Aneta | E-mail | Web | 8. května 2015 v 7:47 | Reagovat

Jsem vegetariánka takže ten pohled na mrtvé ryby no, lezl my mráz po zádech
:-D

Jinak tu stojku na fotce jsi dělala ty?

Pandy jsou boží ale podle toho, jak popisuješ že to v zoo vypadá to je celkem pro zvířátka smutné.

Piš dál, strašně ráda články od tebe čtu a hlavně se rychle uzdrav! :-)

2 Lollipop Lollipop | E-mail | Web | 8. května 2015 v 12:09 | Reagovat

Opět krásný článek :). Když jsem viděla tu pandu,hned mi došlo že jste byli určitě v zoo,a docela mě mrzí že zrovna v Tokyu to je udělané v té zoo takhle. Jinak brzy se uzdrav :)!

3 online-anglictina online-anglictina | Web | 12. května 2015 v 16:54 | Reagovat

Pekné články, zaujímavé. Len tak ďalej.

4 Sabča Sabča | 16. května 2015 v 21:53 | Reagovat

Ahoj a jak si se tam vlastně dostala, si psala že jsi fotila takže pres cesky modeling? Kde jsi ho dělala?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama