Vítejte ve Švábově!

7. května 2015 v 18:08
Čím dál více se setkávám s názorem, že modeling je práce snů a člověk se musí umět jen dobře narodit. Většina má představu o tom, že modelky vydělávají statisíce měsíčně, bydlí v luxusních hotelech, chodí na skvělé párty a občas se nechají párkrát vyfotit. Tenhle sen se poštěstí jen některým, ale běžné modelky se s takovýmto luxusem nesetkají. Tenhle článek jsem napsala v návaznosti na tyto názory a nerada bych, aby to vyznělo tak, že si stěžuji. To rozhodně ne! Jsem vděčná za každý okamžik, za každou vzpomínku a ve výsledku i za ty špatné zážitky, protože ty Vás posunou vždy nejdále.

Je čtvrtek večer, přemýšlím, kdy jsem se naposledy opravdu dobře vyspala. Nevzpomínám si! I přes to, že času na spánek bych tu měla dostatek, tak jsem se stále nesrovala s časovým posunem, do toho mě neustále trápí angína a navíc mé posteli se nedá říkat postel. Nechci a ani si nebudu stěžovat, i když to tak může vypadat. Na světě jsou důležitější věci než postel, ale člověk si začně vážit všech maličkostí, až když je nemá. Když tak přemýšlím, tak za svůj pobyt jsem si uvědomila spoustu věcí, které pro mě byly dřívě samozřejmé. Nedovedete si představit, jak moc se těším na svou neproleželou matraci, čistou kuchyni či vanu s klasickým odpadem. U té vany bych se pozastavila. Koupelna v našem apartmánu je vysoce technologicky vyspělá, tak jak by člověk od Japonska čekal. Až budu příště zase něco v Japonsku čekat nebo v něco doufat, přála bych si, aby mi někdo dal pár facek, protože očekávat se tu opravdu nevyplácí. Zatímco toaleta má vyhřívané prkénko a spoustu dalších skrytých funkcí, které jsou pro mě prozatím neznámé, tak vana takového pokroku nedosáhla a je trochu retro. Místo běžného odtoku je ve vaně jen díra a voda z ní teče přes polovinu koupelny do odpadu. Více asi pochopíte spíše na fotce.


Jedním problémem je, že se odpad stále ucpává a prostě to neodtéká, takže den co den máme místo koupelny brouzdaliště. Minulý týden jsem si napustila zhruba pět centimetrů vody, abych ve vaně nezmrzla než si umyji hlavu, vytáhla jsem špunt a to byla zásadní chyba. Proud vody se vyvalil z vany a zatopil opět celou koupelnu, navíc tam bylo dost pěny, takže by se naše koupelna dala považovat i za lázně. Kdo to v centru Tokya má?! Naše koupelna je zkrátka multifunkční a každým dnem nám ukazuje další funkce.
Ale naší kuchyni bych přála vidět Zdendovi Pohlreichovi, tady totiž vznikají největší kulinářské zážitky. Když jsem ji viděla poprvé, říkala jsem si, že tady v životě vařit nebudu. Teď už to bez problému vaříme-třeba čaj :D Přiznám se-nic jiného než čaj jsem tu ještě nevařila a v plánu to ani nemám :D Pokud si myslíte, že rychlovarná konvice je samozřejmost, tak pro nás je to luxus, který nám není dopřán, takže uvařit si tu čaj není žádná sranda.


Náš apartmán má chodbu, koupelnu, kuchyň a dva pokoje, takže je koncipován pro dvě osoby. Nás tu ovšem bydlí zhruba třicet. My dvě s Aničkou a pak 28 švábů. Ze začátku jsem si s nimi moc nerozuměla, ale teď jsme kámoši a aspoň nemusím mít pocit samoty, stále je tu někdo se mnou. Níže můžete vidět selfie s kámošem.


Ode dne, kdy jsme zjistily, že tu nebydlíme samy, tak našemu apartmánu říkáme rezidence Švábov. Nejlepší na tom všem je, že to celé bereme s humorem, nehroutíme se, nestěžujeme si, jen se smějeme. O víkendu jsme se s Aničkou rozhodly, že Švábov trochu zvelebíme a uklidily jsme. Já si vzala na starost celou koupelnu a vydrhla jsem snad každou dlaždičku, Anička měla kuchyň a musím říct, že to tu dost prokouklo.


Největší výhodou našeho bytu je lokalita. Bydlíme totiž skoro vedle zastávky metra a jsme obklopeny spoustou obchodů, které mají otevřeno nonstop. Takže hodně často podnikáme výlety pro zmrzlinu v pyžamech ve 3 ráno. Tohle mi bude v Česku dost chybět :)

Co se týče názoru, že modelky chodí na nejlepší párty, kde mají vše zadarmo, tak to je o štěstí, na koho narazíte. Nám se poštěstilo, že jsme se seznámily s provozním jednoho klubu, kde máme nejen vstup zadarmo, ale i veškeré jídlo a pití. V sobotu jsme zde byly poprvé a musím přiznat, že to byla jedna z nejlepších párty, co jsem kdy zažila. Včera v klubu probíhala after party po koncertě Taylor Swift, takže se tam objevilo spoustu zajímavých lidí. Přála bych Vám vidět, jak to dokáží tanečníci od Taylor rozjet na parketě :) Po party jsme klasicky šly v 5 ráno na sushi a pak jely domů :)

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Aneta Aneta | E-mail | Web | 8. května 2015 v 7:40 | Reagovat

Jaj, tak ty šváby bych nechtěla :-D

Jinak máš super blog a určo se těším na další příspěvky :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama